JEI ŠUO PRADEDA SPRINGTI

Deja kartais pasitaiko atsitikimų, kai augintinis pradeda springti, todėl tokiems įvykiams geriau iš anksto pasiruošti ir žinoti informaciją, ką turėtume tokioje situacijoje daryti.

8/31/2021 1 min read

  Šunys gali užspringti viskuo, pavyzdžiui, mažais kamuoliukais, kaulais, kojinėmis, šiukšlėmis ar vaikų žaislais.
Kai kažkoks objektas užstringa šuns gerklėje, jis gali dalinai arba pilnai užblokuoti jūsų augintinio kvėpavimo takus. Kai kvėpavimo takai užblokuoti šuo gali vaikščioti atbulom ir į priekį, dėti leteną prie snukio. Manoma, kad springstantis šuo kosti, tačiau jeigu kvėpavimo takai užblokuoti, jis gali neišleisti nei garso. Jeigu pamatote, kad jūsų šuo panikuoja, deda letena prie nosies, dūsta, švokščia, kuo greičiau imkitės veiksmų. Liežuvis ir dantenos pamėlsta, šuo gali netekti sąmonės.

Jei pamatote, kad šuo springsta, stenkitės išlikti ramus:

Pirmiausia, ką turite padaryti, tai atsargiai apžiūrėti šuns burną – tik nekiškite pirštų aklai, tai gali dar labiau pakenkti. Pašalinkite viską, ką AKIVAIZDŽIAI matote.

Tada pakelkite šunį žemyn galvą ir pakratykite. Jeigu šuo didelis pakelkite bent galines kojas, kad šuns galva būtų žemiau.

Jei tai nepadeda, tada atlikite Heimlicho manevrą: atsistokite už augintinio nugaros, suimkite vieną ranką į kumštį, padėkite ją po šuns pilvu, kitą ranką uždėkite ant kumščio ir spustelėkite aukštyn po savo augintinio skrandžiu. Pakartokite tai iki 5 kartų.

 Vaizdo įrašą galite rasti ČIA. 

Jei jūsų augintinis nustoja kvėpuoti, jums gali tekti daryti gaivinimą ir dirbtinį kvėpavimą – kol gabenate gyvūną pas veterinarą, atlikite gaivinimą: maždaug 120 krūtinės ląstos paspaudimų per minutę – kas 30 paspaudimų 2 įpūtimai.
Net jei pašalinote objektą, kuriuo šuo užspringo, vistiek rekomenduojama vežti šunį veterinaro apžiūrai, kad patikrintų ar nesužalote gerklė, kvėpavimo organai, arba vidaus organai, šonkauliai atliekant Heimlicho manevrą.
Po springimo rekomenduojama šunį maitinti minkštu maistu, nes jam gali skaudėti gerklę, gali būti sunku ryti.

Būkite sveiki ir dėmesingi savo augintiniui.