BALANDIS - MĖNUO ŠUNIMS

Artėjant Šuns dienai (balandžio 24 d.) kviečiame jus prisijungti ir visą balandžio mėnesį kiekvieną dieną skirti aktyvų dėmesį savo kailiniuotam šeimos nariui.

8/30/2021 2 min read

Siūlome jums aktyvių veiklų su šunimi kalendorių arba galite susikurti savąjį priklausomai nuo jūsų šuns veislės, pomėgių ir aktyvumo. Svarbiausia – bent vieną valandą kiekvieną dieną visą mėnesį skirkite tik aktyviems užsiėmimams su savo šunimi – galbūt šis mėnesis užsitęs ir taps jūsų kasdienybę!

  Pateikiame keletą kalendoriaus paaiškinimų:
  Slėpynės: pasislėpkite, kad šuo jūsų ieškotų. Kai randa – apdovanokite pagyromis ir skanuku.
  Burbulų gaudynės: įsigykite nekenksmingų vaikiškų muilo burbulų, pūskite juos ir raginkite šunį gaudyti burbulus.
 Šukavimas, maudynės: priklauso nuo jūsų šuns kailio ilgio ir tipo, ilgaplaukiams šukavimai turi būti dažnesni. Jei jūsų šuo nelinkęs labai išsiterlioti – maudynės gali būti ir retesnis, jei priešingai – dažnesnės.
  Paslėptų skanukų namuose paieška: pridėliokite namuose netikėtose vietose skanukų ir paskatinkite savo šunį jų ieškoti.

Ilgas pasivaikščiojimas: ilgis priklauso nuo jūsų šuns veislės, dydžio, amžiaus – bet svarbiausia, kad tai nebūtų tik išėjimas „tualeto“ tikslais. O ir jums ilgas prasiėjimas gryname ore pavasarį sus savo geriausiu draugu – sveika ir kūnui, ir sielai.
Tampymo žaidimas: tai turbūt mėgstamiausias šunų užsiėmimas. Tampykite virvą ar kokį kailinį -žaislą, leiskite šuniui „laimėti“ jį iš jūsų atimant. Tik svarbu po žaidimo nepalikite žaislo šuniui, ne po tokio įsiaudrinimo žaislo neliks. Taip pat nepamirškite, kad žaidimas turi baigti, kai šuns dantys paliečia jūs rankos odą.
„Spėk, kurioj rankoje“: labai paprastas žaidimas, kuriam galite naudoti tiek skanukus, tieks žaislą. Vietoj slėpimo rankose, galite panaudoti dėžutes ar kt. talpas.
Žaislų vardų mokymasis: įsitikinkite, kad jūsų šuo žino daikto, kurį slepiate, pavadinimą. Jei pradedate nuo tam tikro žaislo, rekomenduojama atsisėsti su šuniu ir tuo žaislu (tarkime „rožine meška“). Kai rožinė meška yra ant žemės priešais, pasakykite savo šuniui „rožinė meška“. Kai tik šuo jį paliečia arba sugriebia, girkite šunį. Kelis kartus tai padarę, be rožinės meškos, galite pridėti ir kitą žaislą. Prieš pereidami prie kito, įsitikinkite, kad jūsų šuo tiksliai žino, kas yra „rožinė meška“. Taigi, kai jūsų šuo žino kelių daiktų pavadinimus, galite duoti jiems komandas „eik rasti rožinę mešką“ arba „eik rasti geltoną paukštį“.
Paprasto šunų masažo būdais ir skanukų receptu pasidalinsime kituose straipsniukuose.