KELIONĖS SU AUGINTINIU

Vasara baigiasi, tačiau kelionės ne. Neabejojame, kad dauguma šeimininkų atostogaudami keliauja kartu su savo augintiniais.

8/31/2021 1 min read

Kad kelionė tiek jums, tiek gyvūnui, būtų maloni ir saugi, pateikiame keletą patarimų, kurie pravers besiruošiant kelionei ir pačioje kelionėje. 

Jeigu kartu su augintiniu vykstate į kita ES valstybę:
• Gyvūnas turi turėti ES Gyvūno pasą.
• Gyvūnas turi būti paženklintas poodine mikroschema arba aiškiai įskaitoma tatuiruotė padaryta iki 2011 liepos 3 d.
• Gyvūnas turi būti vakcinuotas nuo pasiutligės (atkreipkite dėmesį, kad į kai kurias valstybes negalima įvažiuoti su gyvūnu, kuriam dar nepraėjęs 21 dienos terminas po vakcinacijos).
• Kai kurios valstybėse reikalauja, kad iki kelionės likus ne daugiau kaip 120 val. ir ne mažiau 24 val. augintiniui būtų suduoti vaistai nuo kaspiniuočio (tai turi būti įrašyta Gyvūno pase).


Keliaujant 
po ne ES šalis – kiekviena šalis gali turėti skirtingus reikalavimus įvažiuojantiems gyvūnams, todėl atsakingai pasidomėkite jais – pvz. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.


Keliaujant su augintiniu svarbu ne tik patogumas, bet ir saugumas, todėl pateikiame dar keletą patarimų, kurie palengvins ir jūsų, ir jūsų augintinio kelione:
1. Pasirūpinkite gyvūno saugumu – tam pravers transportavimo narvai/dėžės, kuriose gyvūnas galėtų lengvai apsisukti ir atsigulti. Mažesnius augintinius galima su tam skirtais saugos diržais arba specialiomis petnešomis segti prie automobilio saugos diržo.
2. Informacija. Uždėkite gyvūnui antkaklį, prie kurio būtų prisegta jūsų kontaktinė informacija (vykstant į užsienio šalis, būtų geriau tel. Nr. su tarptautiniu kodu) – jeigu gyvūnas pasimestų.
3. Jaukumas – kad gyvūnas kelionės metu jaustųsi ramiau, galite paimti jo guolį ar mėgstamiausią žaisliuką.
4. Pamaitinkite savo augintinį lengvu maistu likus trims ar keturioms valandoms iki išvykimo. Kelyje visada savo augintinį šerkite tik sustoje ir niekada nemaitinkite važiuojančiame automobilyje, kad jo nesupykintų.
5. Nepalikite augintinio vieno automobilyje – ypač per karščius.
6. Visada turėkite vandens.

Rekomenduojamų kelionei daiktų sąrašas:
1. Gyvūno pasas;
2. Maistas;
3. Vanduo ;
4. Dubenėliai;
5. Maišeliai išmatoms;
6. Guolis;
7. Senas mylimas žaislas;
8. Naujas žaislas.

Keliaukite su savo augintiniais ir mėgaukitės įspūdžiais – tik pasiruoškite ir suplanuokite viską iš anksto. Smagių, saugių ir linksmų jums kelinių kartu.