MASAŽAS ŠUNIUI – KODĖL GI NE?

Visiems jau turbūt teko girdėti, kad šuns glostymas išskiria mūsų smegenys oksitociną – hormoną, atsakingą už meilės jausmą, todėl pakasymai ir paglostymai yra malonūs ne tik mūsų kailiniuotam šeimos nariui, bet ir mums patiems.

8/30/2021 2 min read

O kodėl gi pakasymų „neperkvalifikavus“ į reguliarią ir naudingą šuns sveikatai veiklą – masažus. 

Masažas naudingas šunims, nes:
1. Sumažina stresą ir nerimą – padeda šuniui atsipalaiduoti, nuramina, tarkim, prieš nakties miegą.
2. Mažina skausmą – ypač raumenų po aktyvių fizinių “išsikrovimų” ar ilgų pasivaikščiojimų.
3. Pagerina kraujotaką ir limfos tekėjimą – gera kraujotaka užtikrina, kad visi organai bus aprūpinti deguonimi ir maistinėmis medžiagomis, taip pat gerina odos ir kailio būklę.
4. Padeda greičiau gyti po traumų ar operacijų – šia galimybę ir būdus BŪTINA aptarti su veterinaru.
5. Padeda nustatyti galimas sveikatos problemas – masažuodami savo šunį labiau pastebėsite jo kūno pakitimus – ar normali temperatūra, ar nėra gumbelių, paraudimų, patinimų.
6. Gerinsite ryšį su šunimi – šuo tikrai bus dėkingas už kartu praleistą laiką.
Tačiau atkreipkite dėmesį: dėl reabilitacinių ar gydomųjų masažų po sužeidimų ar ligų būtina kreiptis į veterinarus – šis tekstas apie paprastą naminį masažą sveikiems šunims.
Prieš masažą. Leiskite šuniui atsigulti ant minkšto, bet lygaus paviršiaus ramioje aplinkoje. Masažuojant šunį būkite ramūs, atsipalaidavę, kalbėkite žemu ramiu balsu. Nuolat stebėkite savo šuns kūno kalbą. Jeigu šuo atsipalaidavęs, ramus, neįsitempęs – masažą tęskite, jeigu šuo nori keltis ir nori eiti – leiskite, nes masažas turi būti malonumas, o ne prievolė.
Masažo būdai. Pratinti save ir šunį pradėkite nuo paprasčiausio nugaros masažo, kurį galite atlikti tiesiog sėdėdami su šunimi ir žiūrėdami TV. Pradėkite nuo pakaušio, švelniai spaudinėkite aukštyn žemyn iš abiejų šuns stuburo pusių nesiekiant kaulų. Toks masažas nuramina šunį.
Kitas raminantis masažas gali būti šuns viršugalvio masažas. Pradėkite nuo šuns nosies viršaus. Lengvai spausdami nykščiais lėtai judėkite nuo nosies ir per viršugalvį ir atgal.
Po fizinių krūvių, kad raumenys atsipalaiduotų, galite masažuoti šuns šlaunis ir galinės dalies raumenis. Švelniai nykščiais spausdami galinių letenų ir galinės dalies raumenis, nubrėžkite „C“ raidę. Lėtai judėkite per visą raumenį, darydami nykščiu šiuos apskritimus pagal laikrodžio rodyklę. Ši nykščio apskritimo technika taip pat gali būti naudojama masažuojant sprandą – vietą, kurios šuo beveik nepasiekia, todėl tai šuniui turėtų būti ypač malonu.
Dauguma šunų mėgsta ausų pakasymą, o jeigu dar tai atliksite masažuodami – bus nauda ir sveikatai, ir emocinei šuns savijautai. Atlikdami šį paprastą šuns ausų masažą, nykštį pridėkite prie ausies pradžios vidinėje ausies pusėje, rodomąjį pirštą - toje pačioje vietoje tik išorinėje pusėje. Švelniai spausdami braukite į viršų link ausies galiuko. Gale šie tiek švelniai timptelėkite ir vėl kartokite nuo pradžių.
Šuns masažas turi būti mielas ir įdomus laiko praleidimas ir jums, ir jūsų kailiniuotam draugui. Gero Jums laiko kartu!