KATŽOLĖ IR KATĖS

KATŽOLĖ – jau pavadinimas atskleidžia kam šis augalas įdomiausias.

8/31/2021 1 min read

Katžolė, kilusi iš Europos ir Azijos, jau seniai siejama su katėmis. Net jos lotyniškai pavadinimas cataria reiškia „katę“. Katžolėse aptinkami cikliniai terpenų grupės aromatiniai junginiai nepetalaktonai ir dihidronepetalaktonai, kurie stimuliuoja kačių feromonų receptorius, taip sukeldami trumpalaikę šių gyvūnų euforijos būseną (panašiai, kaip ir valerijonas). Kai katės užuodžia katžolę, jos gali elgtis kaip morčiaus metu: gali trinti galvą ir kūną ant žolės, šokinėti, voliotis, miaukti ar seilėtis. Ši reakcija trunka apie 10 minučių, po to katės katžolė apie 30 min. neveikia. Šis augalas neveikia kačiukų iki 6 mėn., kol jie nėra lytiškai subrendę.
Ne visos katės stipriai reaguoja į katžoles. Anksčiau buvo manyta, kad tik apie 70 – 80 proc. kačių yra genetiškai paveldėję jautrumą katžolei, tačiau žurnale „Behavioral Processes“ 2017 m. paskelbtas tyrimas rodo, kad kai kurios katės gali reaguoti į šį augalą ne taip aktyviai. "Šio tyrimo rezultatai rodo, kad daug didesnis kačių procentas - jei ne visos katės - yra kažkaip paveikiamos katžolės."
Kadangi į katžolė katės taip noriai reaguoja – ji gali tapti puikia treniruočių dalimi.
Jūsų katė drasko baldus? pabarstykite katžolės ant draskyklės – katė mieliau draskys draskyklę.
Katė neguli savo guolyje? Pabarstykite ir į jį.
Nežaidžia su žaisliukais ir mažai juda? Įsigykite žaisliukų su katžole.
Šis augalas nesukelia priklausomybės, jį galima saugiai valgyti, lengva auginti saulėtame lange. Jūs netgi galite sukurti savo katei jos asmeninį „sodą“ su vazonėliuose augančia katžolės, kviečių, avižų, rugių ar miežių daigais - bus laiminga ne tik jūsų pienlaižė, bet ir saugi, neapkramtyta kita namų augmenija.