ATSARGIAI! ŠUNIUI ŽALINGI PRODUKTAI

Labai dažnai norime palepinti savo augintinį kąsneliu nuo savo stalo, bet ne visas maistas, tinkamas žmogui, tinkamas ir jūsų šuniui. Tad pasikartokime, ko negalime duoti savo keturkojui, kad nepakenktume jo sveikatai. Svarbu žinoti, kad šis sąrašas nėra išsamus, tačiau tai labiausiai paplitęs maisto produktai namų ūkiuose:

  1. Šokoladas. Nors šunys mėgsta šokolado kvapą, jis jiems toksiškas ir niekada neturėtų būti duodamas.

  2. Svogūnai ir česnakai. Svogūnai yra labai toksiški šunims. Jie sukelia oksidacinį raudonųjų kraujo kūnelių pažeidimą, dėl kurio jie plyšta ir sukelia anemiją.

  3. Citrusiniai vaisiai. Citrusinė rūgštis, esanti vaisiuose, tokiuose kaip greipfrutai, citrina, laimas ir apelsinas, gali sukelti viduriavimą, vėmimą, o pačiu blogiausiu atveju – centrinės nervų sistemos pažeidimą.

  4. Pienas ir produktai su laktozė. Kai kurie šunys gali netoleruoti laktozės, todėl gali atsirasti virškinimo sutrikimų, tokių kaip vėmimas ar viduriavimas. Jei jūsų šuo blogai reaguoja į pieno produktus, geriau jų vengti.

  5. Mielinė tešla. Nors jūsų šuniui keli maži duonos gabalėliai nepakenks, bet „žaliai“ mielinė tešla gali. Kai mielės pakyla, šuns virškinimo sistemoje gali susidaryti dujos, kurios yra skausmingos ir gali plešti skrandį arba sukelti skrandžio išsiplėtimą ir susiaurėjimą.

  6. Riebus maistas. Jei norite išlaikyti sveiką savo šuns svorį, reikėtų vengti saldaus ir riebaus maisto. Be to, riebus maistas gali sukelti tokias ligas kaip pankreatitas.

  7. Sūrus maistas. Druska yra svarbi jūsų šuns dietos sudedamoji dalis, padedanti funkcionuoti raumenims ir nervams, tačiau kai kuriems šunims, sergantiems lėtinėmis ligomis, pvz., inkstų, širdies ar kepenų ligomis, gali tekti stebėti druskos vartojimą.

Jeigu norite palepinti augintinį pagaminkite jam specialiai skirtų skanukų, duokite morką, moliūgo arba įsigykite skanukų, kuriuos siūlome mes.