APIE KAČIŲ MAUDYMĄ

Visi žinome, kad katės yra geriausios savo kailio “stilistės” ir švarintojos. Netgi kačių liežuviai pritaikyti savęs švarinimui ir priežiūrai. Todėl dažnai šeimininkams kylą klausimas – ar reikia maudyti kates?

8/30/2021 2 min read

Kai kurie specialistai rekomenduoja kates maudyti kas 4-6 savaites, bet tai yra labai individualu, nes atsakymas į šį klausimą labai priklauso nuo to, kokią katę turite. Taip pat nereikia pamiršti, kad maudynės katėms kelia labai didelį stresą – nebent prie maudynių pripratinote ją jau nuo mažens. Taigi galbūt atsakyti į klausimą „ar jau reikia maudyti katę?“ jums padės šie faktoriai:
• Išeina į lauką ar ne: einančias į lauką kates reikia maudyti dažniau;
• Kailio ilgis: trumpaplaukes reikia maudyti rečiau negu ilgaplaukes;
• Svoris: antsvorio turinčias kates reikia maudyti dažniau, nes jos gali nepasiekti tam tikrų savo kūno vietų – ypač galinės kūno dalies. Artritu sergančioms katėms taip pat yra sunkiau save prižiūrėti, be to joms šiltas vanduo ir masažas gali netgi patikti, nes nuramina skausmą.
• Aktyvumas: aktyvios katės labiau linkę visur išsiterlioti.
• Sveikatos problemos: jeigu yra grybelis, turi blusų ir pan.
Kad kates reikėtų maudyti rečiau – dažniau jas šukuokite, tai ne tik gražins kailį, iššukuosite išsišėrusiu plaukeliu, bet ir skatins geresnę kraujotaką, gerins odos būklę. Taip pat reguliuokite katės svorį, kad katė nenutuktų, taip ji galės pati save tinkamai prisižiūrėti.

Rekomenduojama katės maudynių eiga:
1. Išvarginkite ją žaisdami – pilna energijos katė labiau priešinsis maudynėms.
2. Nukarpykite prieš maudynes nagus – savo pačių labui.
3. Iššukuokite išsišėrusius plaukus – kad išmaudžius nesusidarytų sąvėlos ir nesikištų jūsų vamzdžiai.
4. Vatos gabalėliais užkimškite katei ausis, kad į ausis nepribėgtų vandens.
5. Įtieskite neslystantį kilimėlį arba rankšluosti į vonią, kad katė jaustų tvirtą neslystantį pagrindą po kojomis. Vandens įpilkite tik žemiau katės pilvo. Jei katė nejaus tvirto pagrindo – ims panikuoti.
6. Katę sušlapinkite švelnia dušo srove arba apipilant iš indelio – nepilkite vandens ant galvos ir ausų. Vanduo neturi būti karštas, kad katė neperkaistų.
7. Šampūną maišykite su vandeniu santykiu 1:5 (nebent šampūno instrukcijoje nurodyta kitaip). Naudokite tik katėms skirtą šampūną.
8. Švelniai masažuokite katės kailį nuo galvos iki uodegos, galvą ir snukutį nuplaukite drėgna servetėle ar medžiagos skiaute.
9. Įsitikinkite, kad gerai išplovėte šampūną.
10. Įvyniokite katę į didelį rankšluostį, gerai išsausinkite. Laikykite šiltoje patalpoje, kol išdžius. Jeigu katė nebijo džiovintuvo – džiovinkite nustatę silpniausią srovę ir žemesnę temperatūrą.
11. Jeigu katė ilgaplaukė - iššukuokite retomis šukomis.
12. Apdovanokite katę skanėtu, pagyrimais ir dėmesiu, kad kitą kartą vonia jai nebūtų tokia baisi.