JEI ŠUO PRADEDA SPRINGTI

Deja kartais pasitaiko atsitikimų, kai augintinis pradeda springti, todėl tokiems įvykiams geriau iš anksto pasiruošti ir žinoti informaciją, ką turėtume tokioje situacijoje daryti. 

KELIONĖS SU AUGINTINIU

Vasara įpusėjo, tačiau kelionės nesibaigia. Neabejojame, kad dauguma šeimininkų atostogaudami keliauja kartu su savo augintiniais. Kad kelionė tiek jums, tiek gyvūnui, būtų maloni ir saugi, pateikiame keletą patarimų, kurie pravers besiruošiant kelionei ir pačioje kelionėje. 

KATŽOLĖ IR KATĖS

KATŽOLĖ – jau pavadinimas atskleidžia kam šis augalas įdomiausias.  

5 PAGRINDINIAI GYVŪNŲ GEROVĖS POREIKIAI

Nors mūsų augintiniai mums neįkainojami, bet (kad ir kaip makabriškai tai nuskambėtų) pagaliau ir teisiškai mūsų valstybėje gyvūnų gyvybės vertė pakilo – pritarta žymiai didinti baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais. Kaip pasakė Mahatma Gandhi: „Apie tautos didybę ir jos moralinę pažangą galima spręsti pagal tai, kaip ji elgiasi su gyvūnais.“ Kadangi pagauliau sutarta, kad gyvūno gyvybė yra vertinga, nerkim giliau ir padiskutuokime apie gyvūno gyvenimo kokybę. 

SKANUKŲ ŠUNIMS RECEPTAS

Jums reikės:
• 1 sunokęs bananas;
• 1 puodelis avižinių dribsnių;
• 1 šaukštas žemės riešutų sviesto (nesaldinto ir nesūdinto);
• 1 valgomasis šaukštas neriebaus paprasto graikiško jogurto.
 

APIE KAČIŲ MAUDYMĄ

Visi žinome, kad katės yra geriausios savo kailio “stilistės” ir švarintojos. Netgi kačių liežuviai pritaikyti savęs švarinimui ir priežiūrai. Todėl dažnai šeimininkams kylą klausimas – ar reikia maudyti kates? 

MASAŽAS ŠUNIUI – KODĖL GI NE?

Visiems jau turbūt teko girdėti, kad šuns glostymas išskiria mūsų smegenys oksitociną – hormoną, atsakingą už meilės jausmą, todėl pakasymai ir paglostymai yra malonūs ne tik mūsų kailiniuotam šeimos nariui, bet ir mums patiems. O kodėl gi pakasymų „neperkvalifikavus“ į reguliarią ir naudingą šuns sveikatai veiklą – masažus. 

BALANDIS - MĖNUO ŠUNIMS

Artėjant Šuns dienai (balandžio 24 d.) kviečiame jus prisijungti ir visą balandžio mėnesį kiekvieną dieną skirti aktyvų dėmesį savo kailiniuotam šeimos nariui.
Siūlome jums aktyvių veiklų su šunimi kalendorių arba galite susikurti savąjį priklausomai nuo jūsų šuns veislės, pomėgių ir aktyvumo. Svarbiausia – bent vieną valandą kiekvieną dieną visą mėnesį skirkite tik aktyviems užsiėmimams su savo šunimi – galbūt šis mėnesis užsitęs ir taps jūsų kasdienybę!
 

KAIP PRIŽIŪRĖTI KATES SENJORES

Senėjimas ne liga, tačiau turi įtakos gyvenimo kokybei ir žmonėms, ir gyvūnams – bet šįkart pakalbėkime apie kates.
Gerėjant gyvenimo kokybei ilgėja namuose auginamų kačių gyvenimo trukmė – ir, žinoma, tai labai džiugina. Todėl, kai anksčiau senjora buvo laikoma katė nuo 8 metų, dabar veterinarai jau linkę šį amžių pastumti labiau nuo 12 metų.
  

KAČIŲ GYVENIMO ETAPAI PAGAL AMŽIŲ: BRUOŽAI, POREIKIAI, SVEIKATA

Dėl pagerėjusių gyvenimo sąlygų, pažangesnės medicinos ilgėja ne tik žmonių, bet ir mūsų ūsuotųjų šeimos narių – kačių - gyvenimo trukmė.
Paplitęs įsitikinimas, kad kiekvieni „katės metai“ yra verti septynerių „žmogaus metų“, nėra visiškai tikslus. Iš tikrųjų vienerių metų katė yra fiziologiškai panaši į 16 metų žmogų, o dvejų metų katė yra kaip 21 metų žmogus. Kiekvienais vėlesniais metais kiekvieni katės metai yra verti maždaug keturių žmogaus metų. Naudojant šią formulę, dešimties metų katė yra panašaus amžiaus su 53 metų žmogumi, 12 metų katė su 61 metų, 15 metų katė - kaip73 metų žmogus.
Namuose gyvenančių kačių vidutinis gyvenimo amžius yra 14-20 metų, o rekordiškai ilgiausiai gyvenusi žinoma katė vardu Creme Puff sulaukė net 38 metų.
Katėms, kaip ir žmonėms, yra būdingi augimo, brendimo ir senėjimo etapai. Apibendrintai galima išskirti penkis pagrindinius kačių gyvenimo etapus su jiems būdingais fiziologiniais, elgesio ir sveikatos bruožais.
  

APIE ŠUNŲ ELGESĮ

Tęsiant gyvūnų gerovės temą (galite pasiskaityti čia), jau aptarėme, kad dažniausia priežastis dėl ko yra atsisakoma augintinių ir jie atiduodami į prieglaudą ar net išmetami į gatvę – yra gyvūnų elgesys. Tačiau mums netinkamas gyvūnų elgesys tėra arba jo natūralus įgimtas elgesys (toks, kaip teritorijos žymėjimas), arba tai jo reakcija į stresinę situaciją.
Socializacijos stoka, treniruočių trūkumas ir vienų palikimas namuose ilgą laiką kelia mūsų šunims stresą ir nerimą. Per 50 metų mūsų gyvenimas gerokai pasikeitė – daugelis iš mūsų dirba daug valandų 5-6 dienas per savaitę, gyvename butuose, urbanizuotoje aplinkoje ir galime turėti bet kokios veislės šunį nepriklausomai nuo paskirties, kam jie buvo išveisti – aviganius, kinkomuosius šunis ar pan. Visi šie pokyčiai neigiamai paveikė žmonių ir šunų santykius, ir dažnai atrodo, kad žmonės apie šunis galvoja kaip apie daiktus, o ne jausmus turinčias gyvas būtybes.
  

10 PRIEŽASČIŲ, KODĖL REIKIA RINKTI SAVO ŠUNS IŠMATAS

Visi žinome, kad tiek didelių, tiek mažų šuniukų išmatas rinkti reikia, tik ne visada (tyčia ar netyčia) taip darome. Tad dar kartą pasikartokime, kodėl tai daryti reikia:

APIE GYVŪNŲ GEROVĘ

Šių dienų gyvūnų gerovės revoliucijos kontekste apie gyvūnų gerovę diskutuoti pats laikas – mūsų visuomenė šiai diskusijai jau subrendo. Tad nestabdom ir pakalbėkime.
Akivaizdu, kad žiaurus elgesys su gyvūnais neabejotinai jokiais būdais nepateisinamas ir smerktinas. Nors gyvūnų teises apibrėžti sunku, bet jau 1965 m. Jungtinės Karalystė profesorius Roger Brambell kartu su kitais specialistais išskyrė 5-ias bet kokio gyvūno laisves, kurios ir apibrėžia gyvūno gerovę:
1. Laisvė nuo alkio ir troškulio;
2. Laisvė nuo diskomforto;
3. Laisvė nuo skausmo, sužeidimų ir ligų;
4. Laisvė išreikšti įprastą jiems elgesį;
5. Laisvė nuo baimės ir kančių.
Pažeidžiant bet kurią iš šių laisvių pažeidžiama gyvūnų gerovė. Pirmos trys laisvės, išreikštos fiziniais poreikiais, kaip ir nekelia klausimų, bet kaip dėl dviejų paskutinių? 

5 KATĖMS PAVOJINGI DALYKAI JŪSŲ NAMUOSE

Yra daiktų, kurie mums atrodo nepavojingi, tačiau katės gali sužeisti ar kitaip sukelti sveikatos problemų (žr. pav.).

8 ĮDOMŪS FAKTAI APIE ŠUNIS

Ar žinojote, kad šunys užuodžia laiką?

NORITE, KAD JŪSŲ ŠUO IŠSISKIRTŲ IR ĮSPŪDINGAI ATRODYTŲ?

ROGZ dizaineriai pataria šuns kailį derinti su kontrastinių spalvų petnešomis ar antkakliais