APIE ŠUNŲ ELGESĮ

Tęsiant gyvūnų gerovės temą (galite pasiskaityti čia), jau aptarėme, kad dažniausia priežastis dėl ko yra atsisakoma augintinių ir jie atiduodami į prieglaudą ar net išmetami į gatvę – yra gyvūnų elgesys. Tačiau mums netinkamas gyvūnų elgesys tėra arba jo natūralus įgimtas elgesys (toks, kaip teritorijos žymėjimas), arba tai jo reakcija į stresinę situaciją.
Socializacijos stoka, treniruočių trūkumas ir vienų palikimas namuose ilgą laiką kelia mūsų šunims stresą ir nerimą. Per 50 metų mūsų gyvenimas gerokai pasikeitė – daugelis iš mūsų dirba daug valandų 5-6 dienas per savaitę, gyvename butuose, urbanizuotoje aplinkoje ir galime turėti bet kokios veislės šunį nepriklausomai nuo paskirties, kam jie buvo išveisti – aviganius, kinkomuosius šunis ar pan. Visi šie pokyčiai neigiamai paveikė žmonių ir šunų santykius, ir dažnai atrodo, kad žmonės apie šunis galvoja kaip apie daiktus, o ne jausmus turinčias gyvas būtybes.
  

10 PRIEŽASČIŲ, KODĖL REIKIA RINKTI SAVO ŠUNS IŠMATAS

Visi žinome, kad tiek didelių, tiek mažų šuniukų išmatas rinkti reikia, tik ne visada (tyčia ar netyčia) taip darome. Tad dar kartą pasikartokime, kodėl tai daryti reikia:

APIE GYVŪNŲ GEROVĘ

Šių dienų gyvūnų gerovės revoliucijos kontekste apie gyvūnų gerovę diskutuoti pats laikas – mūsų visuomenė šiai diskusijai jau subrendo. Tad nestabdom ir pakalbėkime.
Akivaizdu, kad žiaurus elgesys su gyvūnais neabejotinai jokiais būdais nepateisinamas ir smerktinas. Nors gyvūnų teises apibrėžti sunku, bet jau 1965 m. Jungtinės Karalystė profesorius Roger Brambell kartu su kitais specialistais išskyrė 5-ias bet kokio gyvūno laisves, kurios ir apibrėžia gyvūno gerovę:
1. Laisvė nuo alkio ir troškulio;
2. Laisvė nuo diskomforto;
3. Laisvė nuo skausmo, sužeidimų ir ligų;
4. Laisvė išreikšti įprastą jiems elgesį;
5. Laisvė nuo baimės ir kančių.
Pažeidžiant bet kurią iš šių laisvių pažeidžiama gyvūnų gerovė. Pirmos trys laisvės, išreikštos fiziniais poreikiais, kaip ir nekelia klausimų, bet kaip dėl dviejų paskutinių? 

5 KATĖMS PAVOJINGI DALYKAI JŪSŲ NAMUOSE

Yra daiktų, kurie mums atrodo nepavojingi, tačiau katės gali sužeisti ar kitaip sukelti sveikatos problemų (žr. pav.).

8 ĮDOMŪS FAKTAI APIE ŠUNIS

Ar žinojote, kad šunys užuodžia laiką?

NORITE, KAD JŪSŲ ŠUO IŠSISKIRTŲ IR ĮSPŪDINGAI ATRODYTŲ?

ROGZ dizaineriai pataria šuns kailį derinti su kontrastinių spalvų petnešomis ar antkakliais